Odbitki na papierze Kodak

Firma Kodak oferuje swoim klientom różnorodne rodzaje papieru do drukowania odbitek. Najprościej rodzaje papieru Kodak możemy podzielić na jedwabny, matowy i błyszczący.
Papier Kodak błyszczący charakteryzuje się świetnym ukazaniem głębi barw, jednak jego największą zaletą jest wytrzymałość. Najczęściej papier ten wykorzystywany jest przez profesjonalistów na przykład do ekspozycji z tylnym podświetleniem
Jedwabisty papier do odbitek ma fakturę podobną do płótna. Ta nietypowa cecha spotykana jest na przykład na bardzo starych fotografiach. Ten papier jest niesamowicie wytrzymały i doda każdemu zdjęciu niepowtarzalnego charakteru.
Papier matowy natomiast charakteryzuje się tym, że w niewielkim stopniu odbija on światło. Jest on też odporny na zarysowania, nie pozostają też odciski palców, dlatego papier ten idealnie nadaje się do wykorzystywania na przykład w albumach.
Papier Kodak do odbitek można kupić nie tylko w kilku rodzajach ale też w wielu formatach. Najpopularniejszy z nich to 9×13, ale znajdziemy też papier o wymiarach 15×21, 20×30 czy 30×34.
Kodak wyprodukował zarówno linię standard jak i premium. Ta druga posiada o wiele większą ofertę papierów. Jedną z najpopularniejszych serii papieru do odbitek Kodak jest papier Kodak Professional Endura. Kupując papier z tej serii mamy pewność, że wydrukowane na nich zdjęcia będą nie tylko trwałe, odporne na różnorodne uszkodzenia, ale też nie staną się one wypłowiałe, barwy nie stracą swojej głębi. Papier Kodak sprosta wielu potrzebom.

Dodaj komentarz